بیمه تکمیل درمان انفرادی و خانواده سامان

آیا شما هم از افرادی هستید که در شرکت یا سازمان دولتی یا خصوصی کار نمی کنند و متقاضی بیمه تکمیلی هستند؟
شرکت بیمه سامان به عنوان یکی از شرکت های خوشنام در زمینه بیمه های اشخاص، بیمه تکمیل درمان را به صورت انفرادی و خانواده عرضه نموده است.
یکی از مزیت های بزرگ داشتن بیمه تکمیل درمان انفرادی این است که بیمارستان ها و مراکز درمانی به هنگام مراجعه ما، موظف هستند که طبق تعرفه مصوب وزارت بهداشت هزینه را محاسبه کنند. چرا که طرف حساب آن ها شرکت بیمه است.
شرکت بیمه سامان طرح های مختلفی را در مورد بیمه تکمیل درمان به شما ارائه می دهد.

بیمه تکمیل درمان انفرادی و خانواده سامان

آیا باید هنگام خرید بیمه تکمیل درمان بیمه پایه هم داشته باشیم؟

بله. می بایست دفترچه تأمین اجتماعی، خدمات درمانی یا بیمه سلامت ایرانیان را هنگام درخواست خرید بیمه تکمیلی ارائه نمائید.

اما در صورتی که فاقد بیمه پایه هستید، می توانید با پرداخت مبلغ بیشتری، بیمه تکمیل درمان را تهیه نمائید.

دفترچه بیمه پایه در زمان صدور بیمه نامه چقدر باید اعتبار داشته باشد؟

حداقل یکماه

داشتن بیمه پایه چه مزیتی دارد؟

در صورتی که به بیمارستان یا مرکز درمانی مراجعه کنید که دفترچه بیمه پایه شما را قبول کند، چون بیمه سامان الباقی هزینه ها را پرداخت خواهد کرد، به شما فرانشیز تعلق نخواهد گرفت و بیمه سامان تا سقف تعهد بیمه تکمیلی هزینه را جبران خواهد نمود.

چطور باید معرفی نامه برای خسارت دریافت کنیم یا مدارک خسارت را باید کجا تحویل دهیم؟

شرکت درمانت به عنوان مرکز پرداخت خسارت بیمه های درمان بیمه سامان فعالیت می کند و راههای ارتباطی با این شرکت به صورت زیر است:

آدرس واحد خسارت: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، خیابان سامان، شماره 75

کد پستی:1435853375 

تلفن گویا: 89302333-021 

فکس 1: جهت ارسال درخواست صدور معرفی نامه 88055238-021  

فکس 2: جهت ارسال مکاتبات عمومی 8943-021 داخلی 4298

شماره موبایل واتس آپ جهت ارسال درخواست صدور معرفی نامه 6393990-0936

دوره انتظار زایمان برای بیمه تکمیل درمان انفرادی چقدر است؟

9 ماه دوره انتظار برای زایمان در نظر گرفته شده است که البته برای بیمه نامه های تمدید شده توسط بیمه سامان این دوره انتظار لحاظ نمی شود.

دوره انتظار بیمه های مزمن چقدر است؟

3 ماه دوره انتظار برای بیماری های مزمن از قبیل : رفع عیوب انکساری چشم (شامل لیزیک، لازک. در صورتیکه به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر، درجه نزديك‌بيني، دوربيني، آستيگمات يا جمع قدر مطلق نقص بينايي هر چشم (درجه نزديك بيني يا دوربيني به‌علاوه نصف آستيگمات‌) ۳ ديوپتر يا بيشتر باشد. در غیر اینصورت غیر قابل پرداخت می باشد)، سمعک، کاتاراکت، استرابیسم، پولیپ و انحراف بینی، جراحی سینوزیت، جراحی لوزه، جراحی قلب باز، آنژیوپلاستی قلب ، بیماریهای مزمن کلیوی ، جراحی دیسک ستون فقرات، پروستات، واریکوسل، میمومکتومی، هیسترکتومی، سیستوسل، رکتوسل، آنتروسل، فتق، گواتر، انواع سل، صرع، دیابت وابسته به انسولین، سیروز ، سرطانها به غیر از سرطان محدود پوست، هپاتیت، فیبروز ریه، استومی های طولانی، اسکیزوفرنی، تومور مغزی خوش خیم عارضه دار، دیابت بی مزه، نارسایی شدید تنفسی نیازمند به اکسیژن در منزل، معلولیت ذهنی با ضریب هوشی زیر 50، فلج دائمی حداقل دو عضو در بیماران CP و قطع نخاع، بیماریهای متابولیک ناتوان کننده، آلزایمر بالای 60 سال که نیازمند به نگهداری باشد، سوختگی شدید منجر به اختلال عملکرد، کرون و کولیت اولسروز، بیماری های روماتیسمی شدید مقاوم به درمان(لوپوس-اسپوندیلیت آنکیلوزان-پسوریازیس مقاوم و…)، کاشت حلزون شنوایی، بیماری مغزی ALS منظور می گردد. که البته برای بیمه نامه های تمدید شده توسط بیمه سامان این دوره انتظار لحاظ نمی شود.

حتماً باید قبل از شروع روند درمان، معرفی نامه بگیرم؟

در صورتی که فرصت کافی برای دریافت معرفی نامه از شرکت درمانت (بخش پرداخت خسارت بیمه درمان سامان) داشته باشید، گرفتن معرفی نامه بهتر است. اما به هر دلیلی اگر گرفتن معرفی نامه برای شما مقدور نباشد، می توانید با در دست داشتن مدارک پزشکی بیمارستان و فاکتور هزینه های صورت گرفته با مهر و امضای بیمارستان، به مرکز درمانت مراجعه نموده و پس از طی مراحل اداری مبلغ مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد. البته برخی از مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سامان هستند که معرفی نامه آنلاین میدهند و دیگر نیاز به هماهنگی با درمانت نمی باشید.

فرانشیز بیمه تکمیل درمان سامان چقدر است؟

فرانشیز 10 درصد است. البته اگر دفترچه بیمه پایه را هم ارائه داده باشید و مرکز درمانی دفترچه را بپذیرد، فرانشیز تکمیلی نخواهید داشت.

چه مواردی جزو استثنائات بیمه نامه است؟

کلیه اعمال جراحی مربوط به چاقی همانند اسلیو معده، بای پس معده و … و همچنین تعویض مفصل زانو جزو استثنائات این بیمه نامه بوده و غیرقابل پرداخت می باشد.

در این بیمه نامه امکان حذف بیمه شده ها وجود دارد؟

فقط در صورت فوت بیمه شده یا طلاق امکان حذف بیمه شده وجود دارد که در صورت فوت بیمه شده، بیمه گذار می بایست کپی جواز دفن و در صورت طلاق، می بایست کپی کلیه صفحات شناسنامه خود را به عامل صدور ارائه دهد.

 مهلت ارسال مدارک برای واحد خسارت چه مدتی است؟

مهلت تحویل مدارک بیمارستانی و پاراکلینیکی جهت تسویه هزینه های انجام شده حداکثر چهار ماه تمام از تاریخ تنظیم صورتحساب  مي باشد.

حداکثر سن بیمه شدن در این بیمه نامه چقدر است؟

حداکثر سن متقاضی برای این بیمه نامه 70 سال می باشد

آیا هزینه آزمایشات اولیه صدور بیمه نامه پرداخت میشود؟

در صورتیکه جهت ارزیابی ریسک، آزمایشات پزشکی به درخواست بیمه سامان انجام شده باشد، کلیه هزینه‌های آزمایشات بر عهده بیمه سامان بوده و در هر دو حالت صدور و عدم صدور بیمه نامه(با توجه به نظر پزشک معتمد) به بیمه گذار پرداخت خواهد گردید. لازم به ذکر است، تنها در صورت انصراف بیمه گذار از صدور بیمه نامه، کلیه هزینه ها بر عهده بیمه گذار خواهد بود.

بیمه تکمیل درمان انفرادی و خانواده سامان

در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید با شماره تلفن های 35241415 - 041 و یا 32667048 - 041 تماس بگیرید.